XVR Kayıt Cihazları

  • 2019-10-14 23:54:43

XVR Kayıt Cihazları

Kamera sistemlerinde kullanılan kayıt cihazları evrim geçirdi. 5 in 1 isimli teknoloji sayesinde XVR olarak isimlendirilen yeni nesil kayıt cihazları, markası modeli ne olursa olsun farklı çözünürlükteki tüm AHD, HD-TVI, HD-CVI, IP ve analog kameraları çalıştırabiliyor. Tek bir XVR kayıt cihazından aynı anda hem IP, hem analog, hem AHD hem de HD TVI kameraların görüntüsünü alıp kaydedebiliyorsunuz. Mobil programlarda sadece canlı görüntüyü değil, kaydedilmiş eski tarihli görüntüleri de sesli bir şekilde izleyebiliyorsunuz. Özellikle DVR olarak adlandırılan eski nesil kayıt cihazlarında yaşanan IP sabitleme ve modemde port açma zorunluluğundan kurtuluyorsunuz. P2P özelliği ile IP adresinizi sabitlemeden farklı adreslerdeki tüm XVR kayıt cihazlarınıza ID numarası ile erişim sağlayabiliyorsunuz. 

 

Yeni nesil XVR kayıt cihazları 2 farklı özellikte karşımıza çıkıyor. Ekonomik olan XVR modelleri, örneğin 2 megapiksel bir kameranın görüntüsünü kayıpsız şekilde yine 2 megapiksel olarak gösterirken 1,3 megapiksel (960p – HD) olarak kaydediyor. Diğer model kayıt cihazları ise görüntülemeyi de kayıt almayı da kayıpsız şekilde yapıyor. 2 megapiksel 1080p görüntü, yine 2 megapiksel 1080p çözünürlüğünde kaydediliyor. Full HD kayıt yapıyorlar.  

 

2017 kasım ayında piyasaya çıkan XVR 4 megapiksel kayıt cihazları ise, görüntülemeyi 4 megapiksel olarak yapıyor. Fakat ilk kurulum esnasında kayıt çözünürlüğü için size seçenek sunuyor. Bu cihazlar, kaydedilmiş görüntüyü de 4 megapiksel çözünürlüğünde yapabiliyor ancak frame sayısını düşürüyor. 4 megapiksel kayıt çözünürlüğü için, saniyede 25 olması gereken fps değeri, 15’e hatta bazı modellerde 9’a düşüyor. Kayıt hızının 9fps’ye düşmesi özellikle hızlı hareket eden nesnelerin ekranda atlayarak gidiyor gibi gözükmesine sebep oluyor. Koşarak giden bir kişinin bazı adımları, kaydedilmiş görüntüde bulunmuyor. Düşük fps değerini tercih etmeyenler ise 1,3 megapiksel çözünürlüğünde kayıt yapıyorlar.

Yorum yap

Yorumlar

Yorum (0)
Henüz bu bloğa yorum eklenmemiştir.

Diğer Blog Paylaşımları Tümü